0 Ks za   0 Kč Košík

Jak změřit Rozteč?

Tedy vzdálenost od středu kliky ke středu otáčení vložky (klíče ve vložce). Nejčastěji se prodávají kování s roztečí 72mm, 90mm, 92mm, občas se objeví modely s roztečí 88mm nebo i 55 mm.

aaaRozteč čili vzdálenost od středu kliky ke středu otáčení vložky (klíče ve vložce). Nejčastěji se prodávají kování s roztečí 72mm, 90mm, 92mm, občas se objeví modely s roztečí 88mm nebo i 55 mm. Tloušťka dveříkteré mají být novým kování osazené. Tento rozměr je pro jednotlivé modely kování stanoven v podobě intervalu, do něhož by jste se měli vejít. Například to může být 40 - 55 mm. Vyrábějí se ale i samozřejmě kování na širší i užší dveře.

Překrytí vložky zvyšuje výrazně bezpečnost kování. Chcete-li takové kování dokoupit bez nové odpovídající vložky, musíte si doma přeměřit, zda ta vaše původní nebude na vnější straně dveří příliš krátká. Překrytí je zhruba centimetr vysoké, a jestliže by vložka pod ním byla schovaná příliš hluboko, nepodařilo by se vám klíč při odemykání zasunout dostatečně až na doraz a neotevřeli by jste.